Records

Club Records

Last updated 20:23.29 19th October 2017

Latest record changes

October 2017

Marathon Women 40+

New: 3:28:07, Sharon Rankin, 15-Oct-17, Melbourne

Previous: Unclaimed

Half Marathon Women 50+

New: 1:34:55, Carolyn Huell, 15-Oct-17, Melbourne

Previous: 1:44:15.3, Mechelle Lane, 10-Sep-17, Burnley

September 2017

Marathon Women Open

New: 2:49:56, Brianna Bunworth, 24-Sep-17, Berlin

Previous: 2:50:30, Nardine Bainbridge, 17-Sep-17, Sydney

100 yards

Men

Category Result Name Date Location
Open 9.98 Luke Stevens 11-Dec-14 Lakeside
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20   Unclaimed    
U19   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    
U16   Unclaimed    
U15   Unclaimed    
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U19 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U18 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U17 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U16 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U15 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside
U14 11.65 Adora Arch 5-Dec-15 Lakeside

70 metres

Women

Category Result Name Date Location
40+ 9.22 Alida Weitsz 22-Mar-13 Canberra

100 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 10.58 Luke Stevens 15-Nov-14 Werribee
40+ 12.98 Julius Weitsz 10-Oct-15 Aberfeldie
50+   Unclaimed    
U20 10.95 Darren Hart 9-Dec-07 Sydney
U18 10.95 Darren Hart 9-Dec-07 Sydney
U17 11.3 Tom Williamson 2-Dec-00 Aberfeldie
U16 11.3 Tom Williamson 2-Dec-00 Aberfeldie
U15 12.19 Brayden Portelli 19-Nov-16 Newport
U14 12.3 Matthew Power 8-Nov-97  

Women

Category Result Name Date Location
Open 12.06 Morgan Mitchell 8-Mar-14 Werribee
40+ 14.78 Alida Weitsz 19-Oct-13 Williamstown
50+   Unclaimed    
U20 12.6 Justine Wilks 13-Mar-99 Olympic Park
U18 12.15 Daniella Roman 5-Nov-11 Lakeside
U17 12.15 Daniella Roman 5-Nov-11 Lakeside
U16 12.15 Daniella Roman 5-Nov-11 Lakeside
U15 12.67* Adora Arch 14-Mar-15 Sydney
U14 12.67* Adora Arch 14-Mar-15 Sydney
U14 12.61* Adora Arch 7-Feb-15 Lakeside

200 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 20.93 Luke Stevens 24-Oct-15 Aberfeldie
40+ 26.80 Julius Weitsz 18-Dec-14 Aberfeldie
50+ 30.43 Graham Shaw 21-Oct-17 Meadowglen
U20 21.63 Darren Hart 14-Nov-09 Coburg
U18 21.66 Tom Williamson 30-Nov-02 Geelong
U17 23.0 Joshua Chamberlain 21-Nov-98 Aberfeldie
U16 23.0 Joshua Chamberlain 21-Nov-98 Aberfeldie
U15 24.66 Brayden Portelli 3-Dec-16 Werribee
U14 26.0 Chris Hargreaves 12-Dec-00  

Women

Category Result Name Date Location
Open 23.84 Morgan Mitchell 7-Feb-16 Canberra
40+ 30.38 Alida Weitsz 30-Mar-13 Canberra
40+ 30.10** Stephanie Thomas 3-Dec-16 Werribee
50+   Unclaimed    
U20 24.72 Morgan Mitchell 6-Dec-12 Lakeside
U18 24.88 Daniella Roman 29-Oct-11 Sydney
U17 24.88 Daniella Roman 29-Oct-11 Sydney
U16 24.88 Daniella Roman 29-Oct-11 Sydney
U15 26.26 Adora Arch 7-Mar-15 Lakeside
U14 26.26 Adora Arch 7-Mar-15 Lakeside

400 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 46.05 Luke Stevens 2-Apr-16 Sydney
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 47.2 Robbie Lynch 25-Feb-96 Hobart
U18 48.63 Tom Williamson 23-Mar-02 Adelaide
U17 51.8 Kurt Flahavin 5-Dec-08 Aberfeldie
U16 51.8 Kurt Flahavin 5-Dec-08 Aberfeldie
U15 52.67 Samuel Clifford  25-Feb-17 Lakeside
U14 56.05 Todd Schumacher 4-Dec-04  

Women

Category Result Name Date Location
Open 51.25 Morgan Mitchell 5-Jun-16 Birmingham-GBR
40+ 69.93 Carolyn Huell 15-Nov-14 Werribee
50+ 76.07 Carolyn Huell 25-Mar-17 Doncaster
U20 53.88 Morgan Mitchell 12-Jul-12 Barcelona
U18 55.95 Billie Arch 14-Mar-14 Sydney
U17 55.95 Billie Arch 14-Mar-14 Sydney
U16 55.95 Billie Arch 14-Mar-14 Sydney
U15 59.83 Billie Arch 14-Mar-11 Sydney
U14 59.83 Billie Arch 14-Mar-11 Sydney

800 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 1.48.77 Robbie Lynch 19-Mar-99 Olympic Park
40+ 2:00.7 Allan Cook 21-Feb-09 Geelong
50+   Allan Cook    
U20 1.55.18 Jeremy Kirkham 14-Nov-14 Sydney
U18 1.55.18 Jeremy Kirkham 14-Nov-14 Sydney
U17 1.57.95 Matthew Hussey 20-Dec-16 Box Hill
U16 1.57.95 Matthew Hussey 20-Dec-16 Box Hill
U15 2.13.5 Samuel Clifford 9-Jan-16 Nunawading
U14 2.13.5 Samuel Clifford 9-Jan-16 Nunawading

Women

Category Result Name Date Location
Open 2.07.62 Narelle Coady 12-Apr-02 Brisbane
40+ 2:36.0 Carolyn Huell 1-Feb-14 Aberfeldie
50+ 2:47.23 Carolyn Huell 25-Mar-17 Doncaster
U20 2.07.7 Rochelle Kennedy 17-Feb-11 Melbourne Uni
U18 2.07.7 Rochelle Kennedy 17-Feb-11 Melbourne Uni
U17 2.18.9 Sophie McMinimee 10-Dec-15 Aberfeldie
U16 2.18.9 Sophie McMinimee 10-Dec-15 Aberfeldie
U15 2.21.02 Morgan Mitchell 9-Dec-07 Sydney
U14 2.21.02 Morgan Mitchell 9-Dec-07 Sydney

1000 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 2.35.6 Nathan Pearce 20-Dec-12 Lakeside
40+ 2.46.9 Gordon Muir 19-Dec-13 Melbourne Uni
50+   Unclaimed    
U20 2.35.6 Nathan Pearce 20-Dec-12 Lakeside
U18 2.35.6 Nathan Pearce 20-Dec-12 Lakeside
U17 3.00.0 Kirk Shanahan 19-Dec-13 Melbourne Uni
U16 3.00.0 Kirk Shanahan 19-Dec-13 Melbourne Uni
U15 3.20.7 Robert Weitsz 19-Dec-13 Melbourne Uni
U14 3.20.7 Robert Weitsz 19-Dec-13 Melbourne Uni

Women

Category Result Name Date Location
Open 2.53.8 Courtney Scott 20-Dec-11 Box Hill
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 2.53.8 Courtney Scott 20-Dec-11 Box Hill
U18 2.53.8 Courtney Scott 20-Dec-11 Box Hill
U17 3.34.7 Justine Muscat 19-Dec-13 Melbourne Uni
U16 3.34.7 Justine Muscat 19-Dec-13 Melbourne Uni
U15 3.34.7 Justine Muscat 19-Dec-13 Melbourne Uni
U14 3.34.7 Justine Muscat 19-Dec-13 Melbourne Uni

1500 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 3.45.7 Jack Rayner 15-Mar-16 Nunawading
40+   Unclaimed    
50+ 4:38.81 Allan Cook 25-Mar-17 Doncaster
U20 3.50.80 Jack Rayner 20-Mar-14 Lakeside
U18 3.55.25 Jeremy Kirkham 20-Mar-14 Sydney
U17 3.55.87 Matthew Hussey 16-Mar-17 Lakeside
U16 4.04.2 Matthew Hussey 29-Oct-16 Werribee
U15 4.30.57 Matthew Hussey 14-Mar-14 Sydney
U14 4.30.57 Matthew Hussey 14-Mar-14 Sydney

Women

Category Result Name Date Location
Open 4.27.70 Rochelle Kennedy 3-Dec-11 Brisbane
40+ 5.13.13 Stephanie Thomas 21-Oct-17 Geelong
50+ 5.24.83 Carolyn Huell 25-Mar-17 Doncaster
U20 4.27.70 Rochelle Kennedy 3-Dec-11 Brisbane
U18 4.27.70 Rochelle Kennedy 3-Dec-11 Brisbane
U17 4.39.74 Courtney Scott 4-Dec-10 Doncaster
U16 4.39.74 Courtney Scott 4-Dec-10 Doncaster
U15 4.46.59 Mia White 16-Mar-17 Sydney
U14 4.46.59 Mia White 16-Mar-17 Sydney

Mile

Men

Category Result Name Date Location
Open 3.58.7 Jack Rayner 16-Feb-17 Melbourne Uni
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 4.14.9 Jack Rayner 17-Feb-11 Melbourne Uni
U18 4.24.5 Luke Mathews 17-Feb-11 Melbourne Uni
U17 4.41.4 Ethan McMinimee 16-Feb-17 Melbourne Uni
U16 4.41.4 Ethan McMinimee 16-Feb-17 Melbourne Uni
U15 4.41.4 Ethan McMinimee 16-Feb-17 Melbourne Uni
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 5.02.1 Amy Cashin 16-Feb-12 Melbourne Uni
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 5.02.1 Amy Cashin 16-Feb-12 Melbourne Uni
U18 5.13.3 Brooke Zerafa 14-Feb-11 Melbourne Uni
U17 5.13.3 Brooke Zerafa 14-Feb-11 Melbourne Uni
U16 5.13.3 Brooke Zerafa 14-Feb-11 Melbourne Uni
U15 6.00.1 Amanda Missale 16-Dec-08 Aberfeldie
U14 6.00.1 Amanda Missale 16-Dec-08 Aberfeldie

3000 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 7.52.70 Jack Rayner 20-May-17 Kingston, Jamaica
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 8.28.06 Jack Rayner 9-Nov-13 Sydney
U18 8.32.4 Cody Shanahan 10-Nov-15 Lakeside
U17 8:50.57 Matthew Hussey 29-Mar-17 Sydney
U16 8.56.3 Matthew Hussey 15-Dec-16 Aberfeldie
U15 9.00.14 Matthew Hussey 8-Mar-16 Mt Claremont, WA
U14 9.52.5 Brandon Muscat 10-Nov-15 Lakeside

Women

Category Result Name Date Location
Open 9.43.4 Narelle Coady 12-Feb-09 Olympic Park
40+ 11:22.95 Carolyn Huell 23-Nov-14 Aberfeldie
50+   Unclaimed    
U20 9.50.88 Amy Cashin 20-Dec-11 Box Hill
U18 9.50.88 Amy Cashin 20-Dec-11 Box Hill
U17 10.13.60 Amy Cashin 7-Dec-09 Hobart
U16 10.13.60 Amy Cashin 7-Dec-09 Hobart
U15 10:22.7 Ebony Dodemaide 8-Oct-16 Werribee
U14 10.34.3 Mia White 15-Dec-16 Aberfeldie

5000 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 13.41.35 Jack Rayner 2-Jun-17 Nimegen, Netherlands
40+   Unclaimed    
50+ 20:06.81 Alan Hammond 25-Mar-17 Doncaster
U20 14.29.34 Jack Rayner 12-Mar-13 Perth
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 16.46.77 Narelle Coady 28-Feb-09 Sydney
40+ 19:35.80 Carolyn Huell 12-Apr-14 Lakeside
50+   Unclaimed    
U20 18.15.41 Claire Hodgart 19-Nov-15 Lakeside
U18   Unclaimed    

5km Road

Men

Category Result Name Date Location
Open 15.04 Jack Rayner 25-May-13 Wendouree
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 15.04 Jack Rayner 25-May-13 Wendouree
U18 15.45 Nathan Pearce 25-May-13 Wendouree
U17 16.08.8 Cody Shanahan 16-Aug-14 Wendouree
U16 16.21.73 Ethan McMinimee 10-Sep-17 Burnley
U15 16.51.8 Ethan McMinimee 4-Jun-16 Wendouree
U14 17.44.5 Brandon Muscat 30-May-15 Wendouree

Women

Category Result Name Date Location
Open 17.35.43 Ebony Dodemaide 10-Sep-17 Burnley
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 17.35.43 Ebony Dodemaide 10-Sep-17 Burnley
U18 17.35.43 Ebony Dodemaide 10-Sep-17 Burnley
U17 17.35.43 Ebony Dodemaide 10-Sep-17 Burnley
U16 17.35.43 Ebony Dodemaide 10-Sep-17 Burnley
U15 18.51.5 Ebony Dodemaide 4-Jun-16 Wendouree
U14 19.00.5 Alexie Barlow 9-Jun-12 Wendouree

10,000 metres

Men

Category Result Name Date Location
Open 29.37.21 Jack Rayner 11-Dec-14 Lakeside
40+   Unclaimed    
U20 29.37.21 Jack Rayner 11-Dec-14 Lakeside

Women

Category Result Name Date Location
Open 38:35.0 Brianna Bunworth 3-Dec-15 Aberfeldie
40+ 42:05.20 Carolyn Huell 31-Oct-16 Perth
U20   Unclaimed    

10km Road

Men

Category Result Name Date Location
Open 29.15.0 Jack Rayner 12-Jun-16 Launceston
40+ 36.50.2 Allan Cook 28-Jul-13 Albert Park
50+ 36.50.2 Allan Cook 28-Jul-13 Albert Park
U20 29.59.0 Jack Rayner 12-Jun-14 Launceston
U18 33:56.17  Matthew Hussey 16-Jul-2017  Albert Park 
U17 33:56.17  Matthew Hussey 16-Jul-2017  Albert Park 

Women

Category Result Name Date Location
Open 36:45.68 Nardine Bainbridge 16-Jul-17 Albert Park
40+ 39.45.7 Carolyn Huell 3-Aug-14 Albert Park
50+ 42.22.27 Carolyn Huell 16-Jul-17 Albert Park
U20 38:42.7 Claire Hodgart 6-Dec-15 South Melbourne
U18   Unclaimed    

15km Road

Men

Category Result Name Date Location
Open 47.22.91 Ryan Geard 29-Jul-17 Lake Wendouree
40+ 56.03.6 Stephen Brown 23-Jun-02 Albert Park
50+ 57.02.0 Allan Cook 25-May-13 Lake Wendouree
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 56.22.32 Nardine Bainbridge 29-Jul-17 Lake Wendouree
40+ 1:03.50.7 Carolyn Huell 16-Aug-14 Lake Wendouree
50+ 1:06.59.7 Carolyn Huell 29-Jul-17 Lake Wendouree
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    

Half Marathon

Men

Category Result Name Date Location
Open 1.08.49 Robert Ibic 12-Sep-99 Burnley
40+ 1:19:06.8 Gordon Muir 6-Sep-13 Burnley
50+ 1:33:29.9 Alan Hammond 10-Sep-17 Burnley
U20 1.09.27 Jack Rayner 6-Jul-14 Gold Coast

Women

Category Result Name Date Location
Open 1.19.05 Narelle Bardsley (Coady) 15-Jul-07 Gold Coast
40+ 1:29:44.2 Carolyn Huell 6-Sep-13 Burnley
50+ 1:34:55 Carolyn Huell 15-Oct-17 Melbourne
U20 1.39.53 Claire Hodgart 7-Sep-14 Burnley

Marathon

Men

Category Result Name Date Location
Open 2.27.57 Robert Pope 13-Apr-14 London
40+ 3:12:54 Adrian Jeffkins 14-Oct-12 Melbourne
50+ 3:38.57 Adrian Jeffkins 21-May-17 Apollo Bay

Women

Category Result Name Date Location
Open 2:49:56 Brianna Bunworth 24-Sep-17 Berlin
40+ 3:28:07 Sharon Rankin 15-Oct-17 Melbourne
50+   Unclaimed    

80m Hurdles

Women

Category Result Name Date Location
U14 (76.2cm) 12.8 Jemma McDowell   Hobart
40+ 15.4 Alida Weitsz 30-Mar-13 Canberra

90m Hurdles

Men

Category Result Name Date Location
U14 (76.2cm) 13.6 Steven Kusli 18-Nov-00  

Women

Category Result Name Date Location
U16 (76.2cm) 12.63 Daniella Roman 3-Dec-11 Brisbane

100m Hurdles

Men

Category Result Name Date Location
U16 (84cm) 13.85 Luke Hart 28-Mar-04 Canberra
U15 (84cm) 17.54 Nicholas Masini 19-Oct-13 Williamstown

Women

Category Result Name Date Location
Open (84cm) 16.6 Justine Beford 30-Mar-96 Olympic Park
U20 (84cm) 16.6 Justine Beford 30-Mar-96 Olympic Park
U18 (76.2cm) 14.3 Daniella Roman 8-Dec-11 Aberfeldie
U17 (76.2cm)  16.56 Jamieson Battistella 7-Oct-17 Nunawading

110m Hurdles

Men

Category Result Name Date Location
Open (106.7cm) 15.69 Brendan Bromage 22-Feb-96 Olympic Park
U20 (99.1cm) 19.88 Ayrton Redmore 29-Oct-16 Werribee
U18 (91.4cm) 15.69 Brendan Bromage 22-Feb-96 Olympic Park
U17 (91.4cm)   Unclaimed    

200m Hurdles

Men

Category Result Name Date Location
U16 (76.2cm) 30.65 Ethan Payne 21-Oct-17 Meadowglen
U15 (76.2cm) 32.00 Nicholas Masini 24-Nov-12 Meadowglen
U14 (76.2cm) 32.00 Nicholas Masini 24-Nov-12 Meadowglen

Women

Category Result Name Date Location
U16 (76.2cm) 31.82 Sophie McMahon 15-Dec-16 Aberfieldie
U15 (76.2cm)   Unclaimed    
U14 (76.2cm)   Unclaimed    

400m Hurdles

Men

Category Result Name Date Location
Open (91.4cm) 53.76 Luke Hart 22-Feb-09 Olympic Park
40+   Unclaimed    
U20 (91.4cm) 55.8 Scott Turner 23-Nov-96 Aberfeldie
U18 (84cm) 56.1 Brad Hoare 8-Dec-07 Sydney
U17 (84cm) 67.76 Robert Weitsz 4-Mar-17 Lakeside

Women

Category Result Name Date Location
Open (76.2cm) 62.28 Morgan Mitchell 6-Dec-09 Hobart
40+ (76.2cm) 1:24.62 Alida Weitsz 2-Nov-13 Lakeside
U20 (76.2cm) 62.28 Morgan Mitchell 6-Dec-09 Hobart
U18 (76.2cm) 62.28 Morgan Mitchell 6-Dec-09 Hobart

2000m Steeplechase

Men

Category Result Name Date Location
U18 (91.4cm) 6:33.97 Jackson Glover 28-Mar-17 Sydney
U17 (91.4cm) 6:33.97 Jackson Glover 28-Mar-17 Sydney
U16 (76.2cm) 6.29.96 Troy Anderson   Sydney
U15 (76.2cm) 6.52.6 Thomas Glover 25-Feb-17 Lakeside
U14 (76.2cm) 7.25.2 Thomas Glover 20-Nov-16 Williamstown

Women

Category Result Name Date Location
40+ (76.2cm) 8:06.4 Stephanie Thomas 25-Mar-17 Doncaster
U18 (76.2cm) 07:09.8 Natasha Depetro 4-Dec-04 Aberfeldie
U17 (76.2cm) 7.11.45 Brooke Zerafa 17-Mar-12 Sydney
U16 (76.2cm) 7.11.45 Brooke Zerafa 17-Mar-12 Sydney
U15 (76.2cm) 7.13.26 Mia White 1-Mar-17 Sydney
U14 (76.2cm) 7.13.26 Mia White 1-Mar-17 Sydney

3000m Steeplechase

Men

Category Result Name Date Location
Open (91.4cm) 9.06.20 Jack Rayner 29-Jun-11 Sollentuna (SWE)
40+   Unclaimed    
U20 (91.4cm) 9.46.74 Liam Cashin 14-Mar-15 Sydney

Women

Category Result Name Date Location
Open (76.2cm) 11:48.8 Claire Hodgart 28-Feb-16 Lakeside
U20 (76.2cm) 11:48.8 Claire Hodgart 28-Feb-16 Lakeside

1500m Walk

Men

Category Result Name Date Location
Open 7.45.55 Matthew Russell 17-Dec-02 Aberfeldie
40+   Unclaimed    
U20 7.45.55 Matthew Russell 17-Dec-02 Aberfeldie
U18 7.45.55 Matthew Russell 17-Dec-02 Aberfeldie
U17 7.45.55 Matthew Russell 17-Dec-02 Aberfeldie
U16 7.45.55 Matthew Russell 17-Dec-02 Aberfeldie
U15 07:47.3 Heath Beveridge 3-Dec-16 Werribee
U14 07:47.3 Heath Beveridge 3-Dec-16 Werribee

Women

Category Result Name Date Location
Open 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
40+ 8.36.68 Robyn Shaw 15-Mar-14 Nunawading
U20 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
U18 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
U17 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
U16 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
U15 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie
U14 8.16.9 Brooklyn Utber 1-Feb-14 Aberfeldie

2000m Walk

Men

Category Result Name Date Location
Open 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
40+ 11.15.4 Phillip Dunstone 21-Jan-17 Aberfeldie
U20 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
U18 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
U17 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
U16 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
U15 9:59.83 Heath Beveridge 21-Oct-17 Geelong
U14 11:17.1 Heath Beveridge 29-Oct-16 Werribee

Women

Category Result Name Date Location
Open 9.59.8 Kirsten Shaw 23-Oct-10 Aberfeldie
40+ 11.35.7 Robyn Shaw 15-Dec-12 Aberfeldie
U20 9.59.8 Kirsten Shaw 23-Oct-10 Aberfeldie
U18 12.40.4 Claire Hodgart 5-Feb-11 Aberfeldie
U17 12.40.4 Claire Hodgart 5-Feb-11 Aberfeldie
U16 12.40.4 Claire Hodgart 5-Feb-11 Aberfeldie
U15 12.51.2 Brooklyn Utber 8-Mar-14 Werribee
U14 12.51.2 Brooklyn Utber 8-Mar-14 Werribee

3000m Walk

Men

Category Result Name Date Location
Open 11.51.40 Scott Nelson 27-Jan-00 Olympic Park
40+ 17.43.5 Phillip Dunstone 3-Dec-16 Werribee
U20 15.30.13 Heath Beveridge 7-Oct-17 Geelong
U18 15.30.13 Heath Beveridge 7-Oct-17 Geelong
U17 15.30.13 Heath Beveridge 7-Oct-17 Geelong
U16 15.30.13 Heath Beveridge 7-Oct-17 Geelong
U15 15.30.13 Heath Beveridge 7-Oct-17 Geelong
U14 16.43.5 Heath Beveridge 20-Nov-16 Williamstown

Women

Category Result Name Date Location
Open 15.16.1 Kirsten Shaw 2-Feb-13 Aberfeldie
40+ 17.39.8 Robyn Shaw 6-Dec-12 Aberfeldie
U20 16.40.1 Kirsten Shaw 12-Dec-09 Coburg
U18 20.28.1 Courtney Utber 2-Feb-13 Aberfeldie
U17 20.28.1 Courtney Utber 2-Feb-13 Aberfeldie
U16 20.28.1 Courtney Utber 2-Feb-13 Aberfeldie
U15   Unclaimed    
U14   Unclaimed    

5000m Walk

Men

Category Result Name Date Location
Open 20.35.40 Scott Nelson 5-Feb-00 Olympic Park
40+ 35.36.0 Phillip Dunstone 22-Nov-15 Werribee
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    
U16   Unclaimed    
U15   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 26.25.73 Kirsten Shaw 2-Mar-11  
40+ 32.01 Robyn Shaw 17-Aug-16 Mile End- SA
U20 27.45.43 Kirsten Shaw 20-Feb-09 Olympic Park
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    
U16   Unclaimed    
U15   Unclaimed    

5km Walk Road

Men

Category Result Name Date Location
Open  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park
40+   Unclaimed    
U20  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park
U18  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park
U17  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park
U16  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park
U15  29.14 Heath Beveridge 20-May-17  Middle Park

Women

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
40+   Unclaimed    
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    
U16   Unclaimed    
U15   Unclaimed    

10,000m Walk

Men

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
40+   Unclaimed    
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 01:01.0 Kirsten Shaw 28-Jun-09 Albert Park
40+   Unclaimed    
U20 01:01.0 Kirsten Shaw 28-Jun-09 Albert Park
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

10km Walk Road

Men

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
40+   Unclaimed    
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 54.50.0 Kirsten Shaw 19-May-12 Middle Park
40+ 1.03.42 Robyn Shaw 19-May-12 Middle Park
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U17   Unclaimed    

15km Walk Road

Men

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
U20   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 1.25.22 Kirsten Shaw 7-Jul-12 Middle Park
U20   Unclaimed    

20km Walk Road

Men

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
U20   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 1.55.17.0 Kirsten Shaw 9-Dec-12 Fawkner Park
U20   Unclaimed    

50km Walk Road

Men

Category Result Name Date Location
Open   Unclaimed    
U20   Unclaimed    

4x100m Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 42.18 No Names Supplied 1998 Unknown
40+ 53.13 John White, Wayne Bingham, Julius Weitsz, Gregory Tatt 25-Nov-12 Lakeside
50+   Unclaimed    
U20 46.28 Lachlan McDowell, Phook VO, Joshua Hayes, Andrew Gavaghan 31-Mar-08 Olympic Park
U18 46.28 Lachlan McDowell, Phook VO, Joshua Hayes, Andrew Gavaghan 31-Mar-08 Olympic Park
U16 47.93 George Kastanaras, Aynain Beg, Imraan Mohammed, Brayden Portelli 26-Nov-16 Lakeside
U14 51.72 Ben Spina, Sam Clifford, Shakeel Manuel, Aynan Beg 26-Nov-16 Lakeside

Women

Category Result Name Date Location
Open 51.39 No Names Supplied 19-Dec-98 Unknown
40+ 61.21 No Names Supplied 16-Feb-13 Lakeside
50+ 70.38 Mechelle Lane, Robyn Shaw, Brenda Cashin, Heather Kennedy 29-Nov-14 Lakeside
U20 51.39 No Names Supplied 19-Dec-98 Unknown
U18 51.39 No Names Supplied 19-Dec-98 Unknown
U16 54.94 Victoria Lobos-Caneleo, Billie Arch, Courtney Utber, Jamieson Battistella 23-Nov-13 Lakeside
U14 55.2 Rachel Evans, Adora Arch, Georgia Muller, Kelera Ratu 28-Nov-15 Lakeside

4x200m Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 1.31.46 Ashley McColl, Luke Hart, Daniel Pagnoccolo, Darren Hart 31-Mar-08 Olympic Park
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 1.34.43 Christopher Ryan, Nathan Doherty, Frank Muscara, Adam Fegan 29-Mar-10 Olympic Park
U18 1.42.90 No Names Supplied 1998 Unknown
U16   Unclaimed    
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 1.48.65 Michelle van der Merwe, Viviana Iatrou-Miritis, Laura Baker, Brodie McDowell 31-Mar-08 Lakeside
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 1.48.65 Michelle van der Merwe, Viviana Iatrou-Miritis, Laura Baker, Brodie McDowell 31-Mar-08 Lakeside
U18 1.49.16 Lexie Alfieri, Lucy Daniel, Morgan Mitchell, Shana Robinson 29-Mar-10 Lakeside
U16 1.52.3 No Names Supplied 19-Dec-98 Unknown
U14   Unclaimed    

4x400m Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 3.14.48 No Names Supplied 19-Dec-98 Unknown
40+ 3.53.98 Julius Weitsz, Darren Ryan, Mark Sharp, Allan Cook 14-Apr-14 Lakeside Stadium
50+ 4.06.43 Allan Cook, Peter Cashin, Gregory Tatt, Graham Shaw 25-Nov-12 Lakeside Stadium
U20 3.22.56 Pierre Vanjager, Bradley Hoare, Darren Hart, Luke Hart 31-Mar-08 Lakeside Stadium
U18 3.36.26 No Names Supplied 19-Dec-98 Lakeside Stadium
U16 3.43.4 Imraan Mohammed, Matthew Hussey, Declan Drummond, Augustin Kadende 6-Feb-16 Lakeside Stadium
U14 4.01.7 No Names Supplied 6-Feb-16 Lakeside Stadium

Women

Category Result Name Date Location
Open 3.56.29 Aimee Lane, Billie Arch, Rochelle Kennedy, Morgan Mitchell 12-Dec-13 Lakeside
40+ 4.56.57 Carolyn Huell, Sharon Rankin, Rachel McMinimee, Dianne McDonald 28-Nov-15 Lakeside
50+   Unclaimed    
U20 4.00.45 Lexie Alfieri, Lucy Daniel, Amy Cashin, Tayla Kearns 29-Mar-10 Olympic Park
U18 4.00.45 Lexie Alfieri, Lucy Daniel, Amy Cashin, Tayla Kearns 29-Mar-10 Olympic Park
U16 4.04.85 Morgan Mitchell, Lexie Alfieri, Lucy Daniel, Shana Robinson 31-Mar-08 Olympic Park
U14 4.18.3 Sophie Mcmahon, Yara Taylor, Mia White, Georgia Muller   Lakeside

4x800m Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 7.56.3 Kaman Malou, Christopher Downie, Liam Cashin, Sean Cross 26-Nov-16 Lakeside Stadium
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 8.30.03 Blair Morton, Reech Kuoi, David Diab, Zachary Segger 29-Mar-10 Olympic Park
U18 8.28.75 Cody Shannahan, Lachlan Huell, Shihab Deen Mohammed, Liam Cashin 29-Nov-14 Lakeside Stadium
U16   Unclaimed    
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 9.18.35 Rochelle Kennedy, Lexie Alfieri, Morgan Mitchell, Amy Cashin 25-Nov-12 Lakeside
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 9.20.31 Rochelle Kennedy, Talissa Jansen, Amy Cashin, Courtney Scott 25-Nov-16 Lakeside
U18 9.20.31 Rochelle Kennedy, Talissa Jansen, Amy Cashin, Courtney Scott 25-Nov-16 Lakeside
U16 9.20.31 Rochelle Kennedy, Talissa Jansen, Amy Cashin, Courtney Scott 25-Nov-16 Lakeside
U14   Unclaimed    

4x1500m Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 19.17.16 Allan Cook, Daniel Sneyders, Peter Cashin, Adrian Jeffkins 29-Nov-14 Lakeside
40+ 19.17.16 Allan Cook, Daniel Sneyders, Peter Cashin, Adrian Jeffkins 29-Nov-14 Lakeside
50+ 21.14.6 Adrian Jeffkins, Allan Cook, Peter Cashin, Alan Hammond 26-Nov-16 Lakeside
U20   Unclaimed    
U18   Unclaimed    
U16   Unclaimed    
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 23.20.75 Carolyn Huell, Sharon Rankin, Mechelle Lane, Dianne McDonald 28-Nov-16 Lakeside
40+ 23.20.75 Carolyn Huell, Sharon Rankin, Mechelle Lane, Dianne McDonald 28-Nov-16 Lakeside
50+   Unclaimed    

Medley Relay

Men

Category Result Name Date Location
Open 3.25.14 No Names Supplied 1998 Unknown
40+   Unclaimed    
U20 3.43.11 Rob Estoesta, Cameron Gadsby, Jayden Defina, Cody Shannahan 29-Nov-14 Lakeside
U18 3.43.11 Rob Estoesta, Cameron Gadsby, Jayden Defina, Cody Shannahan 29-Nov-14 Lakeside
U16 3.50.6 Brayden Portelli, Shakeel Manuel, Imraan Mohammed, Matthew Hussey 26-Nov-16 Lakeside
U14   Unclaimed    

Women

Category Result Name Date Location
Open 4.03.44 Kirsty Stevens, Billie Arch, Morgan Mitchell, Rochelle Kennedy 28-Nov-15 Lakeside
40+   Unclaimed    
U20 4.04.04 Shana Robinson, Morgan Mitchell, Tayla Kearns, Amy Cashin 29-Mar-10 Olympic Park
U18 4.04.04 Shana Robinson, Morgan Mitchell, Tayla Kearns, Amy Cashin 29-Mar-10 Olympic Park
U16 4.11.48 Aliesha Newman, Daniela Roman, Rochelle Kennedy, Courtney Scott 29-Mar-10 Olympic Park
U14   Unclaimed    

High Jump

Men

Category Result Name Date Location
Open 1.85 Chris Catto 2-Dec-95 Aberfeldie
40+   Unclaimed    
U20 1.85 Chris Catto 2-Dec-95 Aberfeldie
U18 1.82 Lachlan Wilson 9-Mar-04 Aberfeldie
U17 1.82 Lachlan Wilson 9-Mar-04 Aberfeldie
U16 1.82 Lachlan Wilson 9-Mar-04 Aberfeldie
U15 1.50 Daniel Masini 23-Oct-15 Aberfeldie
U14 1.46 Nicholas Masini 24-Nov-12 Meadowglen

Women

Category Result Name Date Location
Open 1.71 Jamieson Battistella 3-Dec-16 Canberra
40+ 1.26 Dale Masini 2-Nov-16 Perth
U20 1.71 Jamieson Battistella 3-Dec-16 Canberra
U18 1.71 Jamieson Battistella 3-Dec-16 Canberra
U17 1.71 Jamieson Battistella 3-Dec-16 Canberra
U16 1.70 Clare Burton 9-Mar-96 Aberfeldie
U15 1.60 Clare Burton 23-Mar-95 Aberfieldie
U14 1.60 Clare Burton 23-Mar-95 Aberfieldie

Pole Vault

Men

Category Result Name Date Location
Open 4.4 Eric Hollingsworth 1-Dec-96 Canberra
40+ 2.05 Julius Weitsz 15-Nov-14 Werribee
U20 4.15 Nicholas Masini 2-Oct-16 Melbourne Uni
U18 4.15 Nicholas Masini 2-Oct-16 Melbourne Uni
U17 3.90 Nicholas Masini 19-Dec-15 Geelong
U16 3.43 Nicholas Masini 25-Oct-14 Melbourne Uni
U15 3.15 Nicholas Masini 19-Dec-13 Melbourne Uni
U14 2.35 Daniel Masini 6-Dec-14 Melbourne Uni

Women

Category Result Name Date Location
Open 3.20 Sallie Burton 25-Mar-03 Box Hill
40+ 2.50 Dale Masini 18-Apr-16 Adelaide
U20 3.20 Sallie Burton 25-Mar-03 Box Hill
U18 3.15 Sallie Burton 23-Nov-02 Box Hill
U17 2.60 Sallie Burton 16-Dec-00 Box Hill
U16 2.60 Sallie Burton 16-Dec-00 Box Hill
U15 2.20 Abigail Thomas 25-Feb-17 Lakeside
U14   Unclaimed    

Long Jump

Men

Category Result Name Date Location
Open 7.24 Paul Parker 22-Oct-13 Lakeside
40+   Unclaimed    
50+   Unclaimed    
U20 7.24 Paul Parker 22-Oct-13 Lakeside
U18 6.94 Paul Parker 1-Dec-12 Hobart
U17 6.2 Brett Nuske 21-Feb-97 Olympic Park
U16 6.2 Brett Nuske 21-Feb-97 Olympic Park
U15 5.69 Brayden Portelli 7-Jan-17 Aberfeldie 
U14 4.22 Daniel Masini 10-Oct-14 Werribee

Women

Category Result Name Date Location
Open 5.89 Billie Arch 14-Mar-15 Sydney
Open 6.04* Billie Arch 8-Sep-15 Apia (Samoa)
40+ 3.92 Dale Masini 17-Nov-12 Williamstown
50+   Unclaimed    
U20 5.89 Billie Arch 14-Mar-15 Sydney
U18 5.89 Billie Arch 14-Mar-15 Sydney
U17 5.56 Billie Arch 11-Dec-14 Lakeside
U16 5.56 Billie Arch 11-Dec-14 Lakeside
U15 5.00 Laura Baker 12-Dec-03 Queensland
U14 5.00 Laura Baker 12-Dec-03 Queensland

Triple Jump

Men

Category Result Name Date Location
Open 15.07 Michael Hazel 10-Mar-96 Sydney
40+ 9.15 Allan Cook 12-Apr-14 Albert Park
50+   Unclaimed    
U20 14.27 Jotham Kuku 27-Mar-17 Sydney
U18 14.27 Jotham Kuku 27-Mar-17 Sydney
U17 14.27 Jotham Kuku 27-Mar-17 Sydney
U16 13.19 Jotham Kuku 12-Nov-16 Werribee
U15 11.69 Joel Kuku 21-Oct-17 Meadowglen
U14 11.13 Steven Kusli 12-Dec-00 Aberfeldie

Women

Category Result Name Date Location
Open 12.11 Laura Baker 30-Nov-05 Olympic Park
40+ 7.82 Alida Weitsz 24-Nov-12 Meadowglen
50+   Unclaimed    
U20 12.11 Laura Baker 30-Nov-05 Olympic Park
U18 12.11 Laura Baker 30-Nov-05 Olympic Park
U17 12.11 Laura Baker 30-Nov-05 Olympic Park
U16 12.11 Laura Baker 30-Nov-05 Olympic Park
U15 10.69 Laura Baker 6-Dec-03 Aberfeldie
U14 10.69 Laura Baker 6-Dec-03 Aberfeldie

Shot Put

Men

Category Result Name Date Location
Open (7.26kg) 16.2 Andrew Peska 5-Apr-09 Adelaide
40+   Unclaimed    
50+ 12.32 Stan Peska 21-Oct-17 Meadowglen
U20 (6kg) 17.07 Andrew Peska 10-Feb-08 Melbourne
U18 (5kg) 15.11 Andrew Peska 17-Oct-06 Melbourne
U17 (5kg) 10.65 Nicholas Masini 09-Dec-15 Aberfeldie
U16 (4kg) 18.69 Andrew Peska 16-Mar-05 Aberfeldie
U15 (4kg)   Unclaimed    
U14 (3kg) 12.68 Chris Hargreaves 18-Nov-00 Aberfeldie

Women

Category Result Name Date Location
Open (4kg) 14.52 Julia Bourke 19-Mar-17 Geelong
40+ (4kg) 7.81 Dale Masini 14-Nov-15 Aberfeldie
50+ (3kg)   Unclaimed    
U20 (4kg) 14.52 Julia Bourke 19-Mar-17 Geelong
U18 (3kg) 14.95 Julia Bourke 14-Feb-15 Lakeside
U17 (3kg) 13.50 Julia Bourke 26-Oct-13 Lakeside
U16 (3kg) 13.50 Julia Bourke 26-Oct-13 Lakeside
U15 (3kg) 11.16 Aliyah Canepa 14-Mar-15 Sydney
U14 (3kg) 11.16 Aliyah Canepa 14-Mar-15 Sydney

Discus

Men

Category Result Name Date Location
Open (2kg) 55.94 Andrew Peska 11-Apr-10 Olympic Park
40+   Unclaimed    
50+ 37.38 Stan Peska 26-Mar-17 Doncaster
U20 (1.75kg) 56.17 Andrew Peska 6-Oct-07 Geelong
U18 (1.5kg) 55.11 Andrew Peska 30-Nov-05 Olympic Park
U17 (1.5kg)   Unclaimed    
U16 (1.5kg)   Unclaimed    
U16 (1kg) 61.21 Andrew Peska 23-Oct-04 Aberfeldie
U15 (1kg) 46.35 Chris Hargreaves 12-Dec-00 Aberfeldie
U14 (1kg) 46.35 Chris Hargreaves 12-Dec-00 Aberfeldie

Women

Category Result Name Date Location
Open (1kg) 43.95 Sally Bramwell 17-Oct-98 Aberfieldie
40+ (1kg) 22.45 Dale Masini 21-Jan-17 Aberfieldie
50+ (1kg)   Unclaimed    
U20 (1kg) 43.95 Sally Bramwell 17-Oct-98 Aberfieldie
U18 (1kg) 43.95 Sally Bramwell 17-Oct-98 Aberfieldie
U17 (1kg) 40.53 Aliyah Canepa 19-Mar-17 Geelong
U16 (1kg) 40.53 Aliyah Canepa 19-Mar-17 Geelong
U15 (1kg) 33.94 Aliyah Canepa 11-Mar-15 Sydney
U14 (1kg) 33.94 Aliyah Canepa 11-Mar-15 Sydney

Javelin

Men

Category Result Name Date Location
Open (800g) 59.11 Jim Stevanovski 19-Nov-99 Olympic Park
40+   Unclaimed    
50+ 34.98 Stan Peska 25-Mar-17 Doncaster
U20 (800g) 51.79 Chris Hargreaves 23-Oct-04 Aberfeldie
U18 (700g) 55.64 Chris Hargreaves 20-Jan-04 Aberfeldie
U17 (700g) 49.09 Chris Hargreaves 26-Feb-02 Aberfeldie
U16 (700g) 49.09 Chris Hargreaves 26-Feb-02 Aberfeldie
U15 (700g) 29.89 Nicholas Masini 18-Oct-13 Williamstown
U14 (600g) 43.76 Chris Hargreaves 12-Dec-00 Aberfeldie

Women

Category Result Name Date Location
Open (600g)        
40+ (600g) 21.27 Dale Masini 5-Mar-17 Murrumbeena
50+ (500g)   Unclaimed    
U20 (600g)   Unclaimed    
U18 (500g) 37.03 Jamieson Battistella 30-Mar-17 Sydney
U17 (500g) 37.03 Jamieson Battistella 30-Mar-17 Sydney
U16 (500g) 35.88 Sally Bramwell 11-Jan-97 Glenhuntly
U15 (500g)   Unclaimed    
U14 (400g) 36.73 Carly Newman   Hobart

Hammerthrow

Men

Category Result Name Date Location
Open (7.26kg) 61.26 Fernando Canepa 27-Jan-00 Olympic Park
40+   Unclaimed    
50+ 30.31 Stan Peska 25-Mar-17 Doncaster
U20 (6kg) 51.94 Michael Peska 3-Nov-07 Melbourne
U18 (5kg) 55.31 Andrew Peska 2-Dec-06 Olympic Park
U17 (5kg) 43.37 Connor Macaulay 16-Feb-14 Aberfeldie
U16 (4kg) 49.52 Connor Macaulay 27-Mar-14 Aberfeldie
U15 (4kg) 41.74 Connor Macaulay 2-Feb-13 Aberfeldie
U14 (3kg) 33.86 Declan Macaulay 17-Jan-15 Aberfeldie

Women

Category Result Name Date Location
Open (4kg) 59.31 Julia Bourke 19-Mar-17 Geelong
40+ (4kg) 15.00 Dale Masini 3-Dec-16  
50+ (3kg)   Unclaimed    
U20 (4kg) 59.31 Julia Bourke 19-Mar-17 Geelong
U18 (3kg) 52.49 Aliyah Canepa 21-Oct-17 Meadowglen
U17 (3kg) 52.49 Aliyah Canepa 21-Oct-17 Meadowglen
U16 (3kg) 52.49 Aliyah Canepa 21-Oct-17 Meadowglen
U15 (3kg) 51.34 Aliyah Canepa 2-Apr-17 Sydney
U14 (3kg) 42.85 Aliyah Canepa   Lakeside

Decathlon

Men

Category Result Name Date Location
Open 6143 Jim Stevanovski 7-Apr-97 Adelaide
40+   Unclaimed    
U20 6393 Chris Hargreaves 26-Mar-04 Canberra
U18 6393 Chris Hargreaves 26-Mar-04 Canberra

Heptathlon

Men

Category Result Name Date Location
U16 1992 Nicholas Masini 6-Jan-13 Bendigo

Women

Category Result Name Date Location
Open 4091 Carly Newman 8-Jan-06 Olympic Park
40+ 2298 Dale Masini 29-Oct-16 Perth
U20   Unclaimed    
U18 4763 Jamieson Battistella 30-Mar-17 Sydney
U17 4763 Jamieson Battistella 30-Mar-17 Sydney
U16 4152 Jamieson Battistella 1-Mar-15 Lakeside
U14   Unclaimed    

Pentathlon

Men

Category Result Name Date Location
U14 879 Daniel Massini 1-Feb-14 Bendigo

Women

Category Result Name Date Location
45-49 1518 Dale Masini 5-Mar-17 Murrumbeena

Submit a club record

Notes

* Wind assisted
** Hand timed

These results have been accumulated from:

  • Athletics Victoria Historial Results page
  • AthsVic past rankings
  • Athletics Australia Rankings and yearly results
  • Victorian Milers Club races
  • IAAF races

Notes:

  • Could not find walking results prior to 2006.
  • Results from 2005 and earlier have been accumulated by John Alchin.
  • These results are from AV sanctioned and AA competitions.
  • Little athletics has not been counted as they are not representing Western Athletics and weights and heights can vary.
  • All Schools results have not been counted.
  • Records are taken by the age the athlete is on the date of the event.

 

A big thank you to Claire Hodgart for updating and maintaining the Club Records.

 

© 2016 Western Athletics